8. ročník přehlídky pěveckých sborů Okolo Jevíčka

12.04.2018 11:26

Z Jevička – Na přehlidce pěveckéch zboru Okolo Jevička smê ôž tak trochô stáléma hostama. V sobotô měla svuj osmé ročnik, mê smê toť bêlê potřeti. A tož ôž smê malinko vědělê, co mužem čekat.

Vzdôšny zámkê, Young Voices, Appendix a domáci Cantilo. To bêla letošni ‚startovni lêstina‘ přêhlidkê zborovyho zpěvô Okolo Jevička. Jak nám organizátoři eště před začátkem řeklê, mělê trochô obavê, abê přêšlê lêdi. Ve vedléšich Chornicách vêstôpoval kytarista Štěpán Raku, v Usobrně se křtila knižka, v Moravské Třebové zahajovalê zámeckó sezónô. Ale plná jevičská synagóga nakonec bêla dukazem, že Okolo Jevička je dobrá značka.

Dalo bê se řict – co kôs, to originál. Teda co zbor, to jinši žánr. Přêjit na svi si muhl každé a rozhodně to nebêla nôda. Přê závěrečny Appendixô se ôž synagóga otřisala v základech. Osmičlenné ansámbl z Litoměřêc se podařêlo podle zbormistra pořádajiciho Cantila Luďkě Klimešovyho pozvat až na nekolêkáté pokus. Duvodem pré dêcky bêlo, že buď rodilê nebo bêlê ve vêsokym stádiô těhotenstvi. Přê pohledô na jeviště bêlo aji letos zřejmy, že to stihlê jenom těsně. Ale aji tak asi lepši finále si nemuhla zborová přehlidka přit.

Bêlo bê to ale nekompletni, gdêbê si na samym koncô nezazpivalê fšeci dokôpê. Jak řikal starosta Dušan Pávku, letošni Okolo Jevička bêlo takê ôž jednym z přêpomenôti 760 let od povéšeni Jevička na královsky město, kery se tadê bôde během letoška slavit.

Na oruřez vêstópenika se mužete podivat pod článkem a TOŤ je eště pár foteček k temô.

 

Další informace zde...