Konečně sborové zpívání

08.03.2018 09:35
 
Nyní začíná konečně sborové zpívání a další zkoušky budou společné, kvarteta, okteta prostě vícehlas, harmonie, výraz, upevnění frázování, společné dýchání, souznění duší. To ovšem nelze zvládnout bez znalostí partu. Na tom jste pracovali doposud.
Víte, že jsme nastavili nějaký režim znalosti skladeb. Proběhlo přezkušování a kvalifikace, řečeno sportovní terminologií, do sestavy sboru, na soustředění, které probíhá 18. března a na dubnovou přehlídku Okolo Jevíčka.
Někomu chybí nějaká skladba, byli jste nemocni atd..může se stát, doladíme na zkoušce 14. března, kde svoji znalost potvrdíte.
 
Někteří jste neabsolvovali z nějakých důvodů tuto kvalifikaci vůbec nebo jste neuspěli při znalosti. Pokud přijdete mezi nás 14. března na zkoušku můžeme si o tom ještě popovídat, vyzkoušet. Je ale možné, že se nekvalifikujete. Je to těžké  pro mě, také pro vaše kolegy, kteří za sebou nechali kus práce a konkrétního výsledku. Proto se těžko dá srovnávat účast na všech zkouškách  s jedním přezkoušením v nějakém spěchu a nějakým přimhouřením oka, však ono to nějak dopadne. Bylo by to přinejmenším nespravedlivé a hlavně to neprospěje tomu, proč to děláme, proč na sobě každý pracujeme, zlepšujeme se. Pro další dobrou soudržnou partu, kde jsou jasně nastavená pravidla a o to sladší radost z výsledku a následné bezprostřední a nebo pozdější pocity třebas u posezení s kamarády u pivka, vínka, čajíčku , klobásy a dobrého jídla. Neberte to v žádném případě osobně.